S.MOBILE WMS v distribučnom sklade papiera

Mário Hubinský
29.09.2017

Prípadová štúdia mobilnej aplikácie Riadený sklad s.MOBILE WMS v distribučnom sklade papiera spoločnosti TSV PAPIER, s.r.o.

https://www.youtube.com/embed/wUzI25X7Azk?feature=oembed
Spoločnosť sa zaoberá veľkoobchodnou činnosťou s kancelárskymi potrebami a papierom. Pôsobí na území celej Slovenskej republiky. Okrem veľkoobchodnej činnosti rozvíja aj vlastnú sieť maloobchodných predajní. V súčasnosti v počte 5. Táto implementácia je ukážkou, ktorá prezentuje, že veľkosť skladu nie je rozhodujúca pri nasadzovaní WMS technológie. Spoločnosť má svoj centrálny sklad v Lučenci o rozlohe približne 4 850m2. Sklad je vybavený regálovým systémom štandardným pre tento typ komodity – celkovo obsahuje asi 1 000  pozícií. Piati skladníci manipulujú cca  10 000 aktívnych skladových položiek.

 Základné požiadavky pri výbere systému:

  • Najvážnejší problém v sklade: zámeny položiek v procese vyskladňovania, technológia musí zabezpečiť odstránenie zámen
  • Zefektívnenie procesu vyskladňovania – úspora času
  • Eliminácia závislosti na personály v sklade
  • Získanie kontroly nad pracovnou disciplínou skladových pracovníkov

 Proces Implementácie systému:

Implementácia S.MOBILE WMS systému sa vykonala v januári 2010 .

Sklad bol vybavený WiFi technológiou, ktorú si zákazník vyriešil vo vlastnej réžii. Na celý sklad bola aplikovaná Mapa skladu v s približne 1 000 regálovými pozíciami. Všetky označené technológiou čiarových kódov. Optimalizáciu pohybu skladníkov býva obvykle proces, ktorý sa ladí v priebehu prvých 2-3 mesiacov. V tomto prípade sa ju podarilo uspokojivo vyriešiť hneď v prvej etape implementácie. Dôsledne sa začali využívať čiarové kódy na označovanie skladových položiek, čo bolo základným predpokladom úplného odstránenia zámen tovarov.

Systém dnes zabezpečuje komplexnú lokalizáciu skladu od momentu príjmu až po vyskladnenie. Zákazník využíva okrem základných procesov PRÍJEM, VÝDAJ,INVENTÚRY aj proces, ktorý optimalizuje zaskladnenie tovaru počas príjmu.

Prínosy používania mobilnej technológie SMOBILE WMS:

Dosiahnuté prínosy slovami majiteľa, p. Tibora Vargu :

1. Všetky požiadavky, definované pri výbere, boli splnené a dnes si nevie predstaviť, že by v sklade nemal nasadenú takúto technológiu. Je veľmi spokojný.

Tiež sa Vám môže páčiť: