Ako zmení Helios váš život vo firme a koľko stojí ERP systém?

Henrieta Holá
21.07.2022

Ak stále prevádzkujete svoju výrobnú spoločnosť na systémoch postavených na viacerých platformách, pravdepodobne trávite veľa času snahou prinútiť tieto systémy, aby medzi sebou komunikovali. Predaj môže sľubovať zákazníkom služby, tovary na základe zastaraných prevažne excelovských  tabuliek plných chýb. Vaše centrum služieb zákazníkom nemusí vidieť všetky informácie, ktoré potrebuje na vyriešenie problému zákazníka atď. 

Spustenie softvéru Helios vám šetrí čas a peniaze tým, že poskytuje jednotnú integrovanú platformu, ktorá podporuje celé vaše podnikanie. Predstavte si, čo dokáže vaša spoločnosť:

  • Jediný dátový model pre CRM a ERP, ktorý vám poskytne úplný prehľad o vašich zákazníkoch.
  • Zvýšená spolupráca medzi zamestnancami, zákazníkmi a dodávateľmi.
  • Kompletné  záznamy auditov
  • Vylepšené plánovanie predaja 
  • Flexibilita prepínania medzi viacerými výrobnými režimami
  • Vývoj aplikácií 
  • Mobilný prístup kedykoľvek a kdekoľvek.

Ak už ste rozhodnutí pre nový informačný systém. Prvá otázka, ktorá vám napadne je:

Koľko stojí ERP systém?

Každá spoločnosť, ktorá uvažuje o obstaraní ERP systému, či už prvýkrát alebo ako náhrada za nevyhovujúci alebo nedostatočne výkonný systém, bude chcieť vedieť, koľko to bude stáť. Aj keď existujú určité všeobecné rozsahy, je dôležité vedieť, že cena sa bude líšiť v závislosti od veľkosti a umiestnenia spoločnosti, rozsahu aplikácií zahrnutých v ponuke, zložitosti procesu implementácie, o ktorú iní predajcovia súťažia, zámer  podnikania, koľko predajcov chce podnik a ďalšie faktory.

Zatiaľ čo niektorí poskytovatelia ERP uvádzajú svoje ceny otvorene, mnohí nie. A dokonca aj tieto zverejnené ceny môžu byť za určitých okolností upravené. Dôležitejšie je, že cena softvéru je len časťou nákladov na implementáciu nového ERP systému. Náklady na inštaláciu, implementáciu, poradenskú pomoc a školenie používateľov môžu ľahko prevýšiť náklady na softvér.

Staré pravidlo hovorí, že súčet by mal byť približne rovnomerne rozdelený medzi hardvér, softvér a služby.

Tiež sa Vám môže páčiť:
Kto je konzultant systému?

Kto je konzultant systému?

Konzultant je po obchodníkovi druhý človek, s ktorým sa klient stretáva pred, počas implementácie a aj počas životnosti systému vo vašej spoločnosti. Základom je komunikácia. Ľudia, ktorí...

preèítajte si viac
Mám pre vás príbeh

Mám pre vás príbeh

Kde bolo tam bolo, za siedmymi horami, a siedmymi dolami, vyrástla firma na výrobu jedálenského nábytku. Majiteľ, otec rodiny,  ju rozbiehal v garáži rodinného domu...

preèítajte si viac