Koncoročná inventúra v Heliose

Henrieta Holá
19.12.2022

Koniec roka býva vždy spojený so sviatkami zimy, kedy už každý z nás pociťuje únavu a teší sa na dni voľna, ktoré prežije v kruhu svojich najbližších. 

Aj napriek tomu, že zákon hovorí o tom, že inventúru je možné vykonať hocikedy v priebehu roka, väčšina firiem si ju necháva práve na obdobie vianočných sviatkov, a to hlavne z toho dôvodu, že firmy čerpajú dovolenky a vtedy sa na skladoch nevykonávajú žiadne pohyby, neprijíma sa materiál, nevydáva sa tovar, akoby zastal čas. Pre sklady a logistiku vo firme je práve to obdobie, tá najrušnejšia časť roka. Aj keď by sa zdalo, že predvianočné obdobie je pre logistiku to najnáročnejšie, nebýva to tak. Náročná býva hlavne inventarizácia. 

V Heliose sa inventúra vykonáva v module Sklady, a následne voľba inventúra. 

Tak ako všetky inventúry, aj inventúra v Heliose obsahuje informácie o fyzickom množstve, množstve v evidencii skladu a skladových rozdielov. Žiaľ zatiaľ žiadny systém neumožňuje vykonať inventúru bez fyzického spočítania skladových zásob. Samozrejme dnes už je obrovskou výhodou aj v tomto smere, pokiaľ sklad funguje vo WMS systéme a je možnosť použitia čítačiek. 

Na začiatku je nutné nakonfigurovať inventúru v systéme. 

Keďže výhodou ERP systému je generovanie, je to veľká výhoda, ktorá uľahčí priebeh samotnej inventúry. Vyhľadávanie samotných inventúrnych rozdielov, ktoré vzniknú je omnoho ľahšie v systéme, ktorý v reálnom čase zaznamenáva všetky pohyby skladových položiek. 

Helios vám umožní vykonať inventúru rýchlo a spoľahlivo. Umožní vykonávať inventúru súbežne na viacerých skladoch, zároveň môžete čiastkovo uzavrieť jednotlivé sklady.

Helios pracuje aj v oblasti inventúry podľa zákonných požiadaviek. Garantuje minimálne zásahy auditorov. 

Po efektívnom vykonaní inventúry môžu aj vaši zamestnanci pomerne skoro naberať sily počas Vianoc. Prajem vám krásne prežitie sviatkov, hlavne nech nový rok začne bez akýchkoľvek strašiakov vyplývajúcich z koncoročnej inventúry!

Tiež sa Vám môže páčiť:
Kto je konzultant systému?

Kto je konzultant systému?

Konzultant je po obchodníkovi druhý človek, s ktorým sa klient stretáva pred, počas implementácie a aj počas životnosti systému vo vašej spoločnosti. Základom je komunikácia. Ľudia, ktorí...

preèítajte si viac
Mám pre vás príbeh

Mám pre vás príbeh

Kde bolo tam bolo, za siedmymi horami, a siedmymi dolami, vyrástla firma na výrobu jedálenského nábytku. Majiteľ, otec rodiny,  ju rozbiehal v garáži rodinného domu...

preèítajte si viac