Helios – nekonečná hra

Helios – ako by som charakterizovala tento informačný systém?

Osvedčený, intuitívny, variabilný…a doslova hravý. A práve posledný prívlastok ma na ňom nesmierne baví. 

Ja ho prirovnávam ku stavebnici Lego, preto prvým hravý. Je prispôsobený stavebnici, každý modul má niekoľko častí, preto dáva priestor vybrať si práve tú časť, ktorú užívateľ aj reálne bude potrebovať. Pred samotnou implementáciou sa stávate hrajúcim sa dieťaťom, ktoré počas analýzy za pomoci konzultanta stavia svoju stavbu, keďže stavebnica má veľa variácií, ktoré v konečnom dôsledku do seba zapadajú a vytvoria jedinečný celok, presne to sa vám stane, vytvoríte zo špecifických modulov, alebo ich častí jeden celok, ktorý vám neustále ponúka rôzne dopĺňania, preskupenia, a samozrejme aj odobratia jednotlivých častí. 

Užívateľ zostavuje, spája, kombinuje…táto hra je nekonečná. Neustále vám prináša možnosti celkový efekt zdokonaľovať a meniť. 

Ak užívateľ má vôľu a chuť meniť svoju spoločnosť a neustále rásť, Helios je pre neho ako stvorený. 

Aj dieťa začína základnou stavebnicou, spoznáva sa s jednotlivými časťami, hľadá spôsob ako jedna kocka na druhú nadväzuje, čím dlhšie sa stavebnici venuje tým lepšie ju spoznáva, učí sa zručnosti, logike.  Púšťa sa do zložitejších systémov. Chyťme sa za srdce, skoro každý z nás podľahne čaru stavebnici aj v dospelom veku. Čakáme na moment, keď si naše dieťa rozbalí stavebnicu pod stromčekom a už to ide. 

Ak ste sa rozhodli pre Helios ako vašu stavebnicu, tak nech vám prinesie rovnakú radosť ako ten darček pod stročekom. 

Kategórie

Najčítanejšie príspevky

Blog